Meeleruum ja ajavoog, Teadvusseisundite mõistmine ja oskus neid kasutada

25,00 

Laost otsas

Kirjeldus

SISUKORD
Eessõna 7
1. Muudetud seisundid 15
2. Teadvus, ruum ja aeg 21
3. Teadvuse sõltumine kontekstist ning subjektiivsusest 26
4. Radikaalne empirism 37
5. Teadvuse seisundid, staadiumid ja tasandid 42
6. Häälestuse ja olude mudel 52
7. Ärkvelolek, magamine, unenägemine, mediteerimine 60
8. Energia ning naudingu ja valu dimensioonid 75
9. Teadvuse avardumine 85
10. Teadvuse ahenemine 95
11. Dissotsiatsioon ning seisundite üleminekud 106
12. Dissotsiatsioon ja assotsiatsioon erinevates seisundites 117
13. Surmalähedased ja kehavälised kogemused ning meediumlus 124
Lisa A. Muudetud seisundi graafiline profiil 137
Lisa B. Kahe dimensiooni neurokeemilised ning hormonaalsed
korrelaadid 141
Lisa C. Farmakonide kasutamisest tingitud dissotsiatiivsed
seisundid 148
Lisa D. Seksuaalkogemuste biokeemilised ja hormonaalsed
alused 151
Kasutatud kirjandus ning valitud bibliograafia 154
Kirjeldus

Ralph Metzner (PhD) on teadvuse ning selle transformatsioonide uurimise tunnustatud pioneer. Ta on psühhoterapeut ning California Integraaluuringute Instituudi emeriitprofessor. Ta andis koos Timothy Leary ning Richard Alpertiga oma panuse 1960ndate aastate Harvardi psühhedeelikumide uuringus, mille üheks väljundiks oli raamat The Psychedelic Experience („Psühhedeelne kogemus”). Tema teiste olulisemate raamatute hulka kuuluvad Maps of Consciousness („Teadvuse kaardid”), The Well of Remembrance („Mälestuste kaev”), The Unfolding Self („Avanev mina”), Green Psychology („Roheline psühholoogia”) ning hiljuti Ram Dassiga kahasse kirjutatud Birth of a Psychedelic Culture („Psühhedeelse kultuuri sünd”).

* * *

Ralph Metzner viib lugeja nauditavale ekspeditsioonile, mis aitab paremini mõista nii rohkem kui ka vähem tuntud teadvusseisundite olemust. Taoline mõistmine aitab meil argistes olukordades ära tunda ja muuta seisundeid, milles teadvus aheneb – näiteks nagu hirm, viha, depressiivsus ja sundmõtted. See omakorda aitab leida teed, mis meid neist negatiivsetest seisunditest välja aitab ning tervematesse, elujaatavamatesse seisunditesse juhatab. „Meeleruum ja ajavoog” on kergesti seeditav ja samas põhjalik materjal – tõeline maiuspala lugejale, keda huvitavad inimpsüühika ja erinevad meeleseisundid.

Peep Vain

* * *

Ralph Metzner räägib teadvuse erinevate seisundite rollist psühholoogilise heaolu tagamisel ning vaimses arengus. Autor on ligi pool sajandit tegelenud selleteemaliste teadusuuringute, psühhoteraapia, šamanistliku praktika, joogapraktika ja õpetamisega. See isiklike kogemuste muljetavaldav pagas on ka käesoleva sügavalt empiirilise ja süstemaatilise käsitluse aluseks. Selles leiab Metzner, et igale teadvusseisundile on omane konkreetne, teistest selgelt eristuv „meeleruum“ ja „ajavoog“, mille äratundmine annab oskuse navigeerida välja ahenenud seisundite karide vahelt ning seilata avardavate seisundite arendavatel ja loovust toetavatel lainetel.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Meeleruum ja ajavoog, Teadvusseisundite mõistmine ja oskus neid kasutada”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga