13 nõia ruuni on äärmiselt täpne ja sisutihe oraakel, mida tõlgendatakse nii intuitsiooni, kui ka kogemuste põhjal.


Selle ennustussüsteemi juured ulatuvad inimkonna varajasse litomaaniakunsti, kui ennustamismeetodina kasutati kive, luid ja puitplaate.

Maagilistel ruunidel kujutatakse 13 lihtsat ja kergesti mõistetavat piktogrammi/sümbolit.


Kuna Nõia ruunid ei ole iidne pühakiri, pole neil erilist hääldust ega heli ja nende nimetus kirjutatakse lihtalt sõnaga.

Looduse ruunikaartide tähendused

Päike

Tervenemise ruun

Tuli – Päike – Lõvi
Sabbat: Litha

Märksõnad: õnn, õiglus, tervenemine, elujõud, kaitse, viljakus, edu, kasv, areng, uhkus, jõud, progress, stabiilsus, tähelepanu, rikkus, loominguline tõus, positiivne energia, rõõm, uus algus, soojus, head uudised, avalik positsioon, tervis, optimism , õige otsus.

Päikeseenergia, kiirgus, avardumine, laienemine, tugevus, dünaamika, kohalolek, hingamispäeva rituaal, oskus omandada teadmisi, selge ja avatud asjade seis, avalikustamine, viljakas jõud, mehelik energia, loominguline motivatsioon.

Kindel “jah”.

Kuu

Teadlikkuse ruun

Vesi – Kuu – Vähk
Sabbat: Yule (kesktalv)
Element: vesi
Tšakra: kolmas silm

Märksõnad: üleminekud, muutused, varjatud saladused, ettekujutused, mõtted, intuitsioon, salateod, maagia, Esbati rituaal, mõtisklus, vanad harjumused ja unistused minevikust, keeldumine edasiliikumisest, üksindus, tsüklid, esivanemad, vaimsus, naiselikkus, illusioon, alateadvus, loovus, kuu tsükkel, eneseanalüüs, pikaajalised muutused, naiselik energia, üleminekud, emotsioonid, ebastabiilsus, impulsiivne tegevus.

Lend/Linnud

Suhtlemise ruun

Õhk – Merkuur – Kaksikud
Sabbat:
Imbolc
Tšakra:
Kurgu- ehk kõritšakra

Märksõnad: side, liikumine, reisimine, lennureis, muutused, teadlikkus, ärkamine, psüühilised võimed, uudised/kauaoodatud uudiste saamine, hiilgus, massimeedia, suhtlus, meilid, kirjad, telefonikõned, ootamatud külastused, edasiminek, teave, uudised, äriasjad, inspiratsioon ja algus, mõttelend või intuitsioon. Mõnel juhul võib see ruuni sümbol rääkida ka unetusest ja unetutest öödest.

Ringid/Sõrmus

Partnerluse ruun

Sabbat: aasta ratas
Element: eeter (vaim)

Märksõnad: partnerlus, midagi uut, tugevnemine, lepingud, kokkulepe, vahetus, universum, romantika, äri, sõprus, side teistega, meeskonnatöö, poolte kokkulepe, abielu, suhted, armastuse ligitõmbamine, sidemed, armastus, kirg, harmooniline liit, rõõm ja nauding, kohustused, äriliit, kahe inimese liit, sotsiaalsed rühmad, kokkutulek, sõrmused, materiaalne vara.

Vastusena tähendab “tõenäoliselt”.

Romantika

Soovi ruun

Tuli ja õhk – Marss ja Veenus – Jäär ja Kaalud
Sabbat: Beltane
Tšakra: Süda

Märksõnad: huvi, soov, kannatlikkus, harmoonia, emotsionaalne, viljakus, kasv, küllus, õnn, vastastikune, harmoonia, kaitse, tasakaal, kinnisidee ja külgetõmmetele.

Armastuse, armukadeduse ja seksi, karmilise sideme, külgetõmbe, hingesugulaste, sõpruse, romantismi, tingimusteta armastuse, kire ja

suhete sümbol Tugev “võib-olla”.

Naine

Õrna tegevuse ruun

Maa – Veenus – Sõnn
Sakraalne naistele

Märksõnad: tervendamine, kodu, loovus, ravitseja, hooldamine, hoolivus, hubasus, haridus, pehmus, kaastunne, naisefiguur, jumalik naiselikkus, jumalanna, sünd, viljakus, kasvatamine, emadus, suhted, millegi uue sünd.

Ruun näitabi iga naist, olenemata sellest, kas tunnete teda või mitte nt. ema, õde, tädi, vanaema, naissoost ülemus, sõber, armuke või isegi vaenlane.

Mees

Võidu ruun

Tuli – Marss – Jäär
Sakraalne meestele

See ruun tähistab iga meest nt. isa, poeg, vend, onu, meessoost ülemus, sõber, armuke või vaenlane.

Mehe ja mehelikkuse kehastus, jõu ja võidu märk, läbimurdev tegevus, takistuste hävitamine.

Märksõnad: pakkuja, kaitsja, jõud, jumalad, julgus, vallutamine, oma huvide kaitse, tugeva energiaga inimene, mehelik seksuaalsus, mehefiguur, sõdalane, kaitse, eneseteadvus, juhtimine, tahte tugevus, elujõud, visadus, sõda, kaos, tegevus, väljakutse, ressursid, suurenemine, ebastabiilsus, mehelikud omadused

Saak

Kasvu ruun

Tuli – Jupiter – Ambur
Tšakra :
Juurtšakra
Kuu faas: täiskuu
Laupäev: Lughnasadh

Märksõnad: õnnistused, hüved, jõukus, küllus, saak, raha, kasum, positiivne kasv, kasu, rikkus, lõikad seda, mida külvad, õigel teel, vastutus,

töötasu, palk, heaolu ja õnn, kasv mis tahes selle ilmingutes, olema milleski parim.

Ruun esindab ka füüsilisi ja emotsionaalseid aspekte nagu turvalisus, praktilisus, stabiilsus, füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemine, pere loomine, vastutus, kergus ja avatus.

Positiivne ruun.

Risttee

Suuna ruun

Maa – Saturn – Kaljukits
Kuu faas:
noorkuu
Tšakra: päikesepõimik

Märksõnad: strateegia, otsused, muutused, hirm edasi liikuda, ummikus olemine, tundmatus, vastandlikud seisukohad, konflikt (nii sisemine kui ka väline), vaidlused, negatiivsus, valikud, vastuseis, ebaõnnestumine ,ootamatu muutus, frustratsioon, stagnatsioon, paigalseis, tulemuste puudumine, ees ootavad väljakutsed, arusaamatused, takistus, arutelu, tegevuse ebajärjekindlus, katsumused, probleemid, segadus, hirm, karmilised sidemed, toetuse puudumine ja üksindus, valik hea ja kurja vahel, navigeerimine.

Risttee on alati koht, kus valida edasine tegevus või tee.

Lained

Liikumise ruun

Vesi – Neptuun – Kalad
Kuu faas:
kahanev Kuu,
Must Kuu

Märksõnad: ebakindel, puhtus, puhastamine, andestamine, minnalaskmine, triivimine, veega seotud reis, laevasõit, puhkus, kujutav kunst, luule, sõprus, suhted, intuitsioon, saladus, salapära vaimsus, transformatsioon, sisemine olemus, emotsioon, illusioon, olukorra süvenemine või keerukus, veevoolude liikumine ja jõud, vee ringkäik, mõistatus, lahendamata olukord, vastuolud, privaatsus, süütunne, üksindus ja endasse sulgumine.

Lainete ruuni tuntakse spiraalina, mida peetakse üheks vanimaks ruunisümboliks

tõlgendatakse vee, liikumise või jõuna.

Täht

Kinnituse ruun

Õhk – Uraan – Veevalaja
Kuu faas:
täiskuu
Laupäev: Ostara

Märksõnad: soov, elu eesmärk, vabadus olla sina ise, aktsepteeritud, lootus, saatus, positiivne mõtlemine, õige tee, rahaline heaolu, positiivsus, kinnitus, julgustav märk, tee õigsus, unistused, jumalate toetus, materiaalne rikkus.

Täheruun võib sümboliseerida ka raha, eheteid, boonust, kuulsust ja isegi romantilist suhet.

Sirp/Vikat

Lõpu ruun

Vesi – Pluuto – Skorpion
Sabbat:
Mabon

Märksõnad: lõpetamine, lõpp, algus, taassünd, eraldumine, muundumine, oht, katastroof, lõpud, surm, miski vajab lõppu, järsk muutus, kaotatud aeg, strateegia ja plaanide muutlikkus, äkilised muutused elus, vana hävitamine, needuste katkestamine, halb õnn, suhte lagunemine, kiire muutus, ettevaatust.

Vikat näitab ka surma ja sellega seotud toiminguid: matused, matmised, testament, pärandvara, pärand ja esivanemad.

See ruuni sümbol viitab nii surmale, kui ka saagikoristusele, olles tööriist, mida kasutatakse sidemete katkestamiseks.

Silm

Perspektiivi ruun

Tšakra : kroontšakra Hingamispäev: Samain Element: eeter (vaim)

Sellele ruunile on omased iseseisvus ja individuaalsus. Tulemas on vaatluse, uurimise ja olukorra hindamise periood.

Märksõnad: paljastamine, tõde, kaitse, psüühiline liit, perspektiiv, saatus, visioon, teostus, tarkus, järsk muutus, kadunud aeg, abi välisjõududelt, šokk saadud teabest, tõe tuvastamine, vaimne nõuandja, pühendumine, rituaal, kõikenägev silm, katsumused, teadlikkus, selgus, transformatsioon.

Tühi ruun

Tühi ruun, annab märku, et ennustamises on tekkinud mõni komplikatsioon. See vihjab, et küsimus võib olla valesti vormistatud või vastus, mida otsite, võib olla veel teadmata või sügavaimas teadvuses juba teada. See on kutse mediteerida ja oodata.

  • Selle ruuni ilmumine võib ennustada surma, kuid see surm on tavaliselt sümboolne ja võib olla seotud elu mis tahes osaga.
  • Ruuni ilmumine lugemisse ilmub, juhtub midagi ootamatut. Kas see on positiivne või negatiivne, sõltub sellest, kuidas see suhestub naaber ruunidega.
  • Ruun võib näidata vaimse arengu edenemist, tuletades meelde, et Teie enda teadmised on suuremad ja tugevamad, kui arvame.
  • Alati ei pea seda kaarti /ruuni kasutama, tühja ruuni võib ka pakist välja jätta. Võite jätta selle varukaardiks, juhuks kui midagi juhtub mõne teise kaardiga. Sellisel juhul saate selle asendada tühja kaardiga ja nt musta vildikaga uue sümboli peale joonistada.

Nõia ruunide hoiustamine

  • Ära laena oma ruune, nende omanik oled vaid SINA!
  • Ruunid on häälestatud just sinule ja kui keegi teine neid kasutab, siis sageli ei saa sa enam nii selgeid vastuseid.
  • Leia oma auväärsele maagilisele tööriistale alati oma kodu. Hoia neid näiteks naturaalsest materjalist kotis või karbis, millele on tikitud või mõnel muul viisil peale kantud nõia või mõni endale kalliks saanud lemmiksümbol.

Nõia Ruunide ja kaartide kasutamine

Ruunid on püha ja maagiline tööriist ja nende jõust lugupidamine ning austusega kasutamine on aluseks ka selgete vastuse saamisele.
Nõiaruunidega saab ennustada nii endale, kui ka teistele ja seda ka tellija või ennustatava isiku kohalolekuta.
Kui isik, kellele ennustatakse on teiega, siis laske tal endal ruune visata ja seejärel tõlgendage need ise.

Lugeda saab ainult neid ruune, millel on nähtav sümbol peal pool, teistpidi ruune arvesse ei võeta.
Mida lähemal on ruun isikule, seda vähem tähtsust see omab, olulised ja põhilised on endast kaugemal asetsevad ruunid.

Vahel juhtub ruunide heitmisel ka erandeid, kui ruunid ei paljasta ühtegi sümbolit ehk siis, kui ruunid kukkuvad välja tagumise poolega. Selline asetus viitab selgelt, et info saamiseks pole õige aeg. Enne uuesti samale küsimusele ennustamist võiks oodata seitse päeva.

Enne ruunide heitmist on oluline keskenduda ja sõnastada hästi oma küsimus.

Kui soovid teha kolme ruuniga ennustust, siis võta kolm ruuni ükshaaval kotist välja ja asetage need kõrvuti enda ette olevale riidele. Esimene ruun kujutab üldist ülevaadet probleemist, keskmine ruun näitab väljakutseid ja takistusi ning viimane ruun kirjeldab võimalikku tegevussuunda ja vastust.

Nõia Ruune ja kaarte kaarte saab kasutada nii loitsudeks, altarile asetamiseks, ennustamiseks, kui ka oma mõtete manifesteerimiseks.