Slaavi mütoloogia

23,00 

Laos

Kirjeldus

 

Autor: Aleksandr Illikajev, kõvakaaneline 440lk

Siit raamatust leiad hindamatu kogumiku slaavi legende ja müüte, lugusid jumalatest ja vägilastest, koletistest ja kaunitaridest, aga ka talurahva elust ja seiklustest maagilises maailmas. Need kroonikatest ja rahvaluuleallikatest leitud ja taasloodud materjalid ei jää oma rikkuse ja kirkusega sugugi alla ka maailmakuulsatele Vana-Kreeka ega Skandinaavia müütidele.

Siit leiad kindlasti nii vanu tuttavaid, kui ka täiesti uusi põnevaid tegelasi: kogu universumi nelja peaga valitseja Svetovid, taevane sepp Svarog, äikesejumal Perun ja nõid Morana. Lisaks heidetakse pilk slaavi vürstide tõelisele päritolule, avaldatakse kuulsa eepiliste kangelaste kolmiku Ilja Murometsi, Dobrõnja Nikititši ja Aljoša Popovitši pärisnimed ning lõpuks ka Rjuriku tegelik sugupuu.

Raamatus on üle 120 pärimuse, mis pajatavad:

  • maailma loomisest, ilmapuust, esimestest jumalatest ja inimestest,
  • slaavi jumalate lahingutest, vägitegudest ja seiklustest,
  • vürstidest-esiisadest ja ammuse aja vägilastest,
  • varjaagi külalistest mere tagant ning
  • Slaavi-Venemaa imepärastest loomadest-lindudest

… ja paljust muust!

Teose müstiline atmosfäär pakub suurepäraseid lugemiselamusi ja ohtralt uusi teadmisi slaavi mütoloogia rikkalikust, kuigi seni paraku läänemaailma jaoks vähetuntud maailmast. Selle teosega saab see lünk paljude mütoloogia – aga miks mitte ka muinasjutuhuviliste – maailmas täidetud.

Aleksander Illikajev sündis 15. oktoobril 1977 Ufaas ning ta on Baškiiri riikliku ülikooli politoloogia doktorikandidaat, politoloogia ja ajaloo osakonna dotsent. Slaavi müütide uurimine ja populariseerimine on tema suur huviala.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Slaavi mütoloogia”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga