Kaartide ajalugu

Lenormand kaartide ajalugu

36-kaardise teki nimega Petit Lenormand põhineb kaartide komplekt, mis oli algselt valmistatud Saksamaal Johann Kaspar Hechteli poolt salongimängudeks. Oluline on asjaolu, et sel ajal oli see lihtne mäng ja kaarte ei kasutanud ennustuseks. Mängu eesmärgiks oli jõuda eelviimase kaardini nr. 35 Ankur, mida traditsiooniliselt peeti usu ja lootuse sümboliks.

Hiljem nimetati kaardid kuulsa prantsuse ennustaja Marie Anne Lenormandi nime järgi ning  seos tema nimega tõi kahtlemata populaarsust ja tagas kaardideki „ellujäämise“.

Prantsuse ennustajast Marie Anna Adelaide Lenormannist (Le Normand või Lenormand) oma ajaga tekkinud palju legende ja kuulujutte. Ta sündis 24. mail 1772 Normandias Alancogne ´i linnas kaupmehe perekonnas. Juba lapsepõlves paistis ta silma erakordse andekusega ettekuulutustes, seetõttu saatsid vanemad ta kloostrikooli- eemale kahtlasest kuulsusest.

Ei ole täpselt teada, kuidas ta jõudis kaardiennustusteni, vastavalt ühele versioonile õpetas teda mustlane, teise versiooni kohaselt leidis ta aga kaardipaki. Kindel on, et Maria Lenormanil ei olnud mingit spetsiaalset ennustamissüsteemi, ta luges kaarte  omal moel, kasutades kaasasündinud võimeid ja teadmisi, mille ta oli omandanud lugedes hulgaliselt raamatuid kloostrikooli raamatukogus.

Kuueteistkümne aastaselt lahkus Maria kloostrist ja läks tööle Pariisi kauplusse õmblejaks, kus ta oma klientidele vahel ennustas. Tema ennustused olid hirmutavalt täpsed ja üsna kiirelt jõudsid kuuldus sellest ka  Versailles’ lossi õukonda.

1790.a. avab ta oma ennustussalongi, ning saab aadli, monarhide ja silmapaistvate revolutsioonääride ennustajaks. Lenormandi ennustused toimusid ajal, mis oli täis veriseid sündmusi, hukati paljud, kellele ta oli surma ennustanud ning seetõttu kutsuti Mariet Black ehk. mustaks Mariaks ning täitunud ennustused, kuigi sünged, lisasid talle ainult populaarsust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.